Rybník Kocián v Loučné nad Desnou – AVZO TSČ ČR ZO

AVZO TSČ ČR ZO Rybník Kocián Loučná

Loučná nad Desnou je po všech stránkách turisticky velmi atraktivní obcíRybník Kocián s Rybářskou baštou a přilehlým sportovně rekreačním areálem, určený dětem, je lákavým místem k rekreaci.Toto místo je vzdáleno 300m od centra obce na návrší nad zámkem a cestu k němu lemují pozoruhodné, z dřeva vysochané pohádkové a bájné postavy. Na rozhraní hřiště pro děti a areálu rybníku Kocián vás přivítá „sličná krasavice,“ sedící na koštěti. Sportovní branná organizace SVAZARMU v Loučné začala svoji činnost v roce 1953 a nejprve to byla motoristická činnost zaměřená na Dětské dny, motoskijöring, Loučenské šlapačky motoristů, plesy, taneční zábavy a svépomocná dílna motoristů. Rybník Kocián se nachází v centru obce, přibližně 300 m od Loučenského zámku a na jeho břehu stojí od roku 2002 krásná stylová restaurace Rybářská bašta sloužící také pro hosty provozující sportovní rybolov.

Historie v Loučné od SVAZARMU k AVZO

Od roku 1960 nastává prudký rozvoj střeleckého sportu a v zámeckém parku je postavena krytá malorážková střelnice s 12 stavy. Má vynikající klimatické podmínky k dosažení vysokých střeleckých výsledků. ZO SVAZARMU v Loučné celé desítiletí 1970 – 1980 vedla žebříčky střeleckých výkonů nejen v okrese ale i v kraji. V roce 1987 však střelnice musela být odstraněna.

Od roku 2003 zásadní změna v zaměření ZO AVZO v Loučné

Několik členů a také předseda ZO se od roku 2000 zabývají provozem rybníků Kocián a Neptun v režii Obce Loučná. Zastupitelé rozhodli předat hospodaření a od roku 2003 začali se sportovním rybolovem. Nová registrace je pod názvem AVZO TSČ ČR ZO Rybník Kocián. Skutečnost, že  AVZO ČR je jediná ZO, která má odbornost sportovního rybaření je jistou atrakcí.

Obecní zastupitelstvo již více než celé desítiletí vytváří podmínky pro zlepšování vzhledu obce, infrastruktury, života obyvatel a rozvoje cestovního ruchu. Snaží se o to právě i spolek AVZO TSČ ČR ZO a to velkým podílem.

Rybník Kocián – naše ryby

Rybník Kocián najdete v centru obce hned vedle Rybářské bašty v Loučné nad Desnou ve sportovně rekreačním areálu Kociánov. Lovit zde může každý po zaplacení denní povolenky.

  • Pstruh
  • Štika
  • Amur
  • Siven
  • Okoun
  • Candát
  • Cejn
  • Plotice
  • Kapr
  • Mník

Kontakty

Antonín Kaláb
604 101 348
Kociánov 3
Loučná nad Desnou
78811

www.kocianloucna.cz


Provozní doba

Dle domluvy.

AVZO TSČ ČR ZO Rybník Kocián Loučná


Klíčová slova

AVZO, Loučná, Kocián, Pstruh, Štika, Amur, Siven, Candát, Cejn, Plotice, Kapr, Mník, Okoun, Loučná nad Desnou, Sportovní rybolov