IQscan – Inteligentní digitalizace

Společnost zabezpečuje komplexní řešení v činnosti dodávek přístrojů i spotřebních materiálů od různých firem. Jako přímý autorizovaný zástupce výrobců může nabídnou nejlepší cenové i servisní podmínky na českém trhu. K dodaným přístrojům a zařízením zajišťuje záruční i pozáruční servis po celém území České republiky. Digitalizace dokumentů je technologie reformátování, která spočívá v převedení dokumentu do elektronické (digitální) podoby. Součástí digitalizace bývá i tvorba metadat, které jsou ukládány společně s daty. Výsledkem digitalizace je dokument v obrazové nebo textové podobě.

Prodej zařízení, servis a konzultace

Při vzniku společnosti byly základem prodejního portfolia mikrofilmové kamery, duplikátory a vyvolávací automaty. Dnes, v době digitalizace, se prodejní portfolio rozšířilo o stroje zaměřené na digitalizaci dokumentů a s tím spojenou reprodukci. V portfoliu tedy nyní naleznete knižní a mapové skenery až do rozměru A0+, velkoformátové tiskárny, hybridní kamery, archivační stroje, atd.
Na základě dlouholetých zkušeností nabízíme servisní činnost na široké škále zařízení. Mezi servisované zařízení patří například: knižní a jiné skenery, hybridní a analogové kamery, duplikátory, vyvolávací automaty, archivátory, zpětně zvětšující zařízení, aj. Díky oficiálnímu zastoupení značek využíváme originální náhradní díly, které zaručují nejvyšší možnou kvalitu opravy a garantují dlouhou životnost zařízení. Veškerý servis je prováděn po celém území České republiky. Zpravidla jsou opravy prováděny na místě u zákazníka, po dohodě je možné zajistit i odvoz na servisní dílnu. Na vyžádání je možné zaslat orientační cenovou nabídku na opravu požadovaného zařízení.
Společnost nabízí expertní konzultační služby především v oblastech návrhu, konfigurace a implementace digitalizačních zařízení a systémů.

Knižní skenery

V nabídce knižních skenerů naleznete zařízení od formátu A3 do formátu A0 vybavených knižní kolébkou pro jednoduchou digitalizaci knih. Součásti skeneru je i možnost ovládání pomocí nožního spínače, který usnadní spuštění skeneru při manipulaci s knihou.

Mikrofilmové kamery

Pro archivaci dokumentů a knižních materiálů, který mají být archivovány po velmi dlouhou dobu, je mikrofilm jediné rozumné médium, který by mělo být vybráno – i přes obrovský rozvoj digitálních paměťových médií. V současné době není k dispozici digitální záznamové médium, které by dosahovalo stejné trvanlivost jako mikrofilm. Využitím osvědčeného média mikrofilmu si můžete být jistý, že budete mít i při změnách HW a SW možnost čtení dat z mikrofilmu. To je velmi vážný problém, při dlouholeté archivaci musíte mít jistotu, že data budou přístupné.
Mikrofilm je moderní
Víme – mikrofilm zní velmi zastarale. Ale ve skutečnosti může být mikrofilm digitalizován v libovolném okamžiku. Překlenuje tedy mezeru mezi analogovým a digitálním světem nejlepším možným způsobem.

Díky dlouholetým zkušenostem v oboru nabízíme i odborné konzultace a návrhy řešení digitalizace dokumentů a jejich následné archivace.


Kontakty

Nad strouhou 1320/9
Praha 4 – Braník
14700
602204214
lubos@iqscan.cz
www.iqscan.cz


Provozní doba


Klíčová slova

digitalizace dokumentů, technologie reformátování, tvorba metadat, mikrofilm, servis zařízení, knižní skenery, achrivátory