Meduška – Medové dárky

Meduška je firma, která se snaží z docela „obyčejného“ medu vytvořit úžasné a naprosto neobyčejné produkty plné zdraví vůní a báječných chutí. U všech medových produktů je použit kvalitní med, který vyprodukovaly naše včely. Co se týká přísad do medů ( ovoce, ořechy, koření, čokoláda ) pečlivě vybíráme dodavatele, kteří dokáží nabídnout pouze kvalitní zboží tak, aby pak ve spojením s medem vznikl naprosto dokonalý a neopakovatelný chuťový zážitek.

Jak Meduška ke včelám přišla

Manžel Moniky Bednářové si pořídil včely a ona to tedy vzala na vědomí. Jenže pak ten manžel musel často pracovat mimo domov a z Moniky se stal včelařík. A hned potom Meduška.

Opravdu se ke včelám dostala jako slepý k houslím. „Já je zpočátku jenom trpěla ve své blízkosti, ale pak bylo nutné, abych se o ně dokázala postarat i sama. Za včelaře se ovšem nepovažuji, tím je můj muž, já jsem spíš takový včelařík. Má to ovšem svoje výhody. Když jsme spolu ve včelách, je on pro ně ta velká nebezpečná medvědice, kterou je třeba zneškodnit, a já jsem malé medvídě, které tak nebezpečné není. Takže vždycky dostane víc žihadel než já,“ říká Monika.

Všechny produkty, které nabízím vyprodukovaly moje včelky o které se společně s manželem staráme nejen na naší zahradě, ale i na včelnici umístěné v lese. Včely nás zcela uchvátily a děláme vše proto, aby se u nás cítily dobře. Račte tedy vstoupit a pokud se budete soustředit, možná ucítíte tu vůni medu, včelího vosku a propolisu.

Vaše Monika

Co vše nám včely dávají?

Nejdůležitější je pro firmu med a včelí vosk. Zpracovává i propolis, ale ten je pro paní Moniku okrajovou záležitostí, spíš jen pro rodinu. Dá se získávat i pyl, ale to ze zásady nedělají! Je totiž velmi důležitý pro vývoj nových včelek a nedá se nijak nahradit.
Zákazníkům nabízí nejen med, ale i produkty z něj, spojují ho s různým ovocem nebo kořením, dělají z něj pomazánky a sladkosti. Med se dá spojit s mátou, hořčicí, kurkumou, ale i s wasabi nebo chilli, krásně funguje i s bylinkami, jako je rakytník, jitrocel, ostropestřec, ale i šípek. A z vosku vyrábějí krásné svíčky.

Arašídovomedová pomazánka, chutná a čistě přírodní, chutí připomínající nutellu.

Med: sladký lék

Med obsahuje spoustu kyselin, bílkovinných a minerálních látek, vitamínů a antioxidantů. A právě antioxidanty jsou z mého pohledu nejzajímavější, protože posilují imunitní systém. Člověku ale pomáhají opravdu všechny produkty, při motání svíček z vosku oceňuji, jak zjemní moje ruce, a propolis je báječný na hojení drobných ranek i na afty.

Tento ostružinový med bude favoritem nejen u Vás, ale i u Vaších dětí.

Druhy medu

Květový med je z nektaru květů, který včely sbírají. Bývá světlý a během několika týdnů zkrystalizuje. Chuť je výrazně sladká a spojená s aromatem původní rostliny.

Pastovaný je původnímu naprosto rovnocenný, včelař ho ale promíchal, aby neztvrdl do krystalů. Chutná mírně jinak než původní med, protože jazyk vnímá odlišnou strukturu.

Medovicový je ze sladké šťávy, kterou na listech a jehličí stromů nechává hmyz. Je tmavší, voňavější a ostřejší.

Naše nabídka

Ve firmě Meduška mohou zájemci koupit různé produkty, které s medem souvisejí. Jsou krásně zabalené, proto jsou vhodné i jako dárek. Jsou to sklenice medu, smíchaného s různým ovocem, fíky, višněmi, broskvemi, banány, mangem, meruňkami, borůvkami, ananasem, švestkami, hruškami, jablky a brusinkami. Gurmáni mají velký zájem o med, smíchaný s různým kořením, maminky o medové pomazánky a med s léčivými rostlinami. Novinkou jsou steakové medy, ideální jako chuťovka ke grilovanému masu. Meduška prodává také svíčky, ořechy s medem a alkoholové medy.