MUDr. Aleš Buček praktický lékař pro dospělé

MUDr. Aleš Buček je absolventem LFUP Olomouc, kterou absolvoval v roce 1987. V roce 1990 získal atestaci z všeobecného lékařství. Soukromá praxe zahájena v roce 1994. Pan MUDr. Buček je praktický lékař pro dospělé se specializací na homeopatii a akupunkturu. V jeho ordinaci provádí léčebně preventivní péči a zdravotní prohlídky. Provádí také aplikace nepovinných očkování proti chřipce, žloutenkám, meningokoku, klíšťové encefalitidě a dalším infekcím. Pokud chcete podstoupit vstupní či výstupní prohlídky domluvte si prosím prohlídku telefonicky. Administrativní úkony provádí na objednání. Ošetření provádí ihned – bez nutnosti předchozího objednání.

S čím vším Vám pan doktor pomůže?

  • preventivní péče
  • léčebná péče
  • lékařské, zdravotní prohlídky
  • očkování
  • odběry krve, biologického materiálu
  • homeopatie
  • akupunktura

Alternativy tradiční medicíny

Pod pojem alternativní medicína je možné zahrnout veškeré metody a postupy léčení, které nevyužívá klasická medicína. Alternativní medicína je zaměřena více na léčbu přírodními prostředky a vzhledem k pacientovi je šetrnější a ohleduplnější. Metody alternativní léčby nemusí pouze nahrazovat běžný lékařský postup, účinek vědecké medicíny mohou jen doplňovat nebo podporovat. Kromě termínu alternativní medicína se používá také označení komplementární medicína. Vedle těchto označení se ještě užívá výraz nekonvenční medicína. Nekonvenční proto, že používané metody léčby nejsou testovány způsobem, jaký je obvyklý pro klasickou moderní medicínu.

Pro ordinaci pana doktora Bučka je důležitý tzv. holistický přístup – tedy náhled na problém, se kterým pacient přichází, v širším kontextu jeho života. Tento způsob přemýšlení o nemoci je typický zejména pro alternativní léčebné metody. Právě díky tomuto přístupu k léčení se pan doktor rozhodl ve své ordinaci praktikovat také tyto praktiky:

Akupunktura

Jedná se o nabodávání jehel do akupunkturních bodů na lidském těle. Podle tradiční čínské nauky leží tyto body na akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech. Těmi, podle této nauky, proudí životní energie čchi a jsou spojeny s jednotlivými orgány. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku této hypotetické energie a odstraňovat ji.

Homeopatie

Nemoc, ať již se jmenuje jakkoliv a je umístěna kdekoliv v těle nebo v mysli, je způsobena poruchou vnitřního organizačního principu. Jeho pozitivním ovlivněním je léčen organizmus jako celek. Ten nabývá schopnosti odstranit a vyléčit si díky své zlepšené sebeorganizaci i chronické, tzv. nevyléčitelné, nemoci – alergie, artrózy, migrény, ekzémy, nespavost, únavu, sklon k častým infekcím atp.

Specifickým rysem většiny alternativních terapií je celostní přístup ke zdraví a k lidskému organismu. To znamená, že se lékař nezaměřuje pouze na nemoc, ale zajímá ho i to, jak se vzájemně ovlivňují některé aspekty Vašeho zdraví. Díky tomuto komplexnímu a individuálnímu zaměření se může stát, že lidé se stejnými potížemi mohou být léčeni různými způsoby a to podle vlastních individuálních potřeb. Cílem alternativní medicíny je obnova a udržení rovnováhy v lidském těle, což umožňuje organismu sám sebe se léčit. V posledních letech se o alternativní postupy také začali hodně zajímat lékaři, kteří využívají poznatky alternativní medicíny i v běžné praxi.


Kontakty

Hradecká 1383
Přelouč, 53501
466953518
lekar@mudralesbucek.cz
www.mudralesbucek.cz


Ordinační doba

Pondělí 07.30-11.00 hod
Úterý 07.30-11.00 hod
Středa 12.30-15.30 hod
Čtvrtek 07.30-11.00 hod
Pátek 07.30-10.30 hod


Klíčová slova

praktický lékař pro dospělé, Přelouč, homeopatie, akupunktura, očkování