Obec Želkovice – Ústecký kraj

Obec Želkovice se nachází v okrese Louny v Ústeckém kraji. Je obklopena Českým středohořím a od města Most je vzdálená přibližně 20 km.

Historie půvabné obce Želkovice

Obec Želkovice leží na celkové výměře 228 hektarů. Ve vzdálenosti 12 km severozápadně leží město Bílina, 13 km jihozápadně město Louny a 14 km severovýchodně město Lovosovice. Žije v ní 98 obyvatel. Počet obyvatel v průběhu let mírně klesá a dnes se pohybuje na počtu necelé stovky.Obec je udržovaná a pyšní se rodinnou atmosférou.
První písemná zmínka o obci je z roku 1237, kde je majetkem Šebestiána ze Želkovic. Za poznáním a historickými památkami ale nemusíte jezdit do okolních obcí a měst. Velkou pamětihodnost najdete i přímo v obci Želkovice. Je jí románský kostel sv. Petra a Pavla, který stojí na návrší obce. Kostel je tvořen románskou rotundou ze 13. století, ke které byla v roce 1852 přistavena novorománská loď. Díky své poloze na kopci je kostel viditelný i z dálky.

Kupujte české produkty, přímo od pěstitele!

Stodola Želkovice je malebný obchod, který nabízí široký sortiment ovoce, zeleniny, ale také moštu, kmínu a dalších zajímavých produktů, převážně z jejich vlastní výroby. Disponují moderní technikou pro pěstování a sklizeň a vybavením pro skladování. Produkty se ke spotřebiteli dostávají ve vysoké kvalitě, o stromy je pečováno šetrně s využitím minimálního množství agrochemikálií.

Okolí obce Želkovice

V okolí obce naleznete spoustu historických zajímavostí k navštívení – perfektní na rodinné výlety za poznáním.

Zřícenina hradu Kostomlaty

Zřícenina hradu Kostomlaty je ve vzdušné vzdálenosti 10 km od obce Želkovice.

Rozsáhlé zříceniny gotického hradu Kostomlaty ční nad obcí Kostomlaty pod Milešovkou v severozápadní části Českého středohoří.

Rozhledna Stříbrník

Rozhledna Stříbrník je ve vzdušné vzdálenosti 11 km od obce Želkovice.

Vrch Stříbrník (271 m) nebo též Červený vrch u Loun (či zkrátka Červeňák) je oblíbeným výletním místem nad obcí Dobroměřice u Loun.

Archeoskanzen Březno

Archeoskanzen Březno je ve vzdušné vzdálenosti 15 km od obce Želkovice.

Archeoskanzen Březno se nachází v úrodné nížině nedalekou města Louny. Skanzen vznikl jako součást výzkumného programu.


Kontakty

Želkovice  33
44001 Louny
Tel.: 603 335 565
www.obec-zelkovice.cz
obec.zelkovice@centrum.cz


Úřední hodiny

Pondělí:   18:00-19:00 


Klíčová slova

Louny, Želkovice, obec, Kostomlaty, Bílina, Most, Stříbrník, Archeoskanzen Březno. Stodola