Technometra Český Brod a.s. – letecká výroba

Společnost Technometra působí na trhu, v různých historických podobách, již přes 100 let. Název společnosti jak ho vidíme dnes, tedy Technometra, má kořeny původu v roce 1950. V současné době se společnost zaměřuje zejména na výrobu leteckých přístrojů, převodovek, hydraulických přístrojů a filtrů, drobných dílů pro automobilový průmysl a rovněž na zakázkovou výrobu dle individuálních přání zákazníků. Stále se zaměřuje na výzkum a vývoj nových produktů v jejich hlavních oblastech zájmu.

Z historie společnosti

Historie dnešní společnosti Technometra Český Brod a.s. byla po dlouhou dobu psána historií dvou samostatných společností známých do devadesátých let minulého století pod obchodními názvy Praga a.s., podnikající v oblasti automobilového průmyslu, a Technometra Praha, a.s., podnikající v oblasti hydrauliky a leteckých prvků.

Novodobá historie obou uvedených společností má pokračovatele právě ve společnosti Technometra Český Brod a.s. V současné době byl opět oživen technický rozvoj. Aktuálně probíhá dokončení vývoje nových palivových čerpadel a pokračují práce na nových elektrohydraulických rozvaděčích. V oblasti výroby převodů je účast na projektu modernizace vozidel pro významné zahraniční zákazníky. Kromě těchto tradičních činností byla v poslední době zahájena výroba drobných dílů pro automobilový průmysl.

Současná výroba a její možnosti

Vedle vlastních produktů může společnost zákazníkům nabídnout i širokou škálu obrábění různých materiálů.

Letecká výroba

Společnost se zaměřuje na výrobu leteckých přístrojů, které jsou součástí vzduchových, palivových a hydraulických soustav letounů Aero L-29 Delfín, Aero L-39 Albatros, Aero L-159 Alca a LET L-410 Turbolet. Zároveň jsme se podíleli na i na prototypech letounů Aero Ae 270 Ibis a LET L-610. V současné době jsou stále aktuální zejména přístroje do letounů Aero L-39 Albatros a Let L-410 Turbolet.

Výroba převodovek

Společnost vyráběla převodovky pro nákladní vozy značek Avia, Tatra, Liaz a Praga. Přestože tyto společnosti dnes již neprodukují nové vozy, výrobní možnosti ve společnosti zůstávají zachovány a v současné době dodáváme menší série převodovek pro zahraniční zákazníky. Nejzajímavější současnou zakázkou je speciální sestupná převodovka určená pro francouzská lehká obrněná vozidla.

Hydraulika

Společnost má rozsáhlé zkušenosti s výrobou hydromotorů, hydrogenerátorů, hydraulických agregátů, hydraulických zpětných ventilů, indikátorů znečištění, filtrů a filtračních prvků.

Zakázková výroba

Vedle základních výrobních linií společnost dále nabízí zakázkovou výrobu dle individuálních přání a požadavků zákazníků. Technické oddělení úzce spolupracuje se zákazníky při procesu.

Výzkum a vývoj společnosti Technometra

Značná část současných produktů byla v minulých letech vyvinuta přímo oddělením výzkumu a vývoje. Svým současným i potenciálním zákazníkům tak mohou nabídnout rovněž výzkumné a vývojové služby. Tyto služby zahrnují zejména výzkum, technický vývoj, testování produktů a implementaci plánovaných projektů, stejně jako vylepšování existujících výrobků. Mimo vývoje zcela nových produktů mohou rovněž nabídnout i spolupráci na společných vývojových projektech. Za spolupráci s výrobci letadel a automobilů takto v posledních několika letech vyvinuli nové letecké přístroje a upravené typy automobilových převodů.


Kontakty

Žižkova 144
Český Brod, 282 01
info@technometra.eu
+420 313 033 150
 www.technometra.com


Provozní doba

Dle telefonické domluvy


Klíčová slova

Technometra, výroba přístrojů pro letecký průmysl, výroba součástí pro letecký průmysl, výroba převodů pro automobilový průmysl, letecká výroba, hydraulika, výroba leteckých přístrojů, výroba převodovek, výroba hydraulických přístrojů, výroba filtrů, obrábění materiálů, frézování ozubení, obrážení ozubení, soustružení, broušení, vrtání, broušení profilů, broušení povrchů, broušení ploch, řezání tyčového materiálu, lisování, přístroje do letounů, zvláštní úpravy ozubení, hydrogenerátory, výroba hydromotorů, hydraulické agregáty, indikátory znečištění, zpětné ventily, filtrační prvky, opravy hydrauliky, opravy leteckých komponentů, hydraulické zpětné ventily, hydromotory, výroba hydrogenerátorů, výroba hydraulických agregátů, výroba filtračních prvků