Včelařství Petr Vydra

Včelařskou činností se začal pan Vydra zabývat začátkem 60.let minulého století v Brně a okolí ( polesí Jezírko ). V roce 1976 vstoupil  do chovatelského okrsku včely Kraňské – Rozmnožovací chov při ZO ČSV v Kuřimi. V roce 1980 založil vlastní Rozmnožovací chov včely Kraňské v Předměstí, Svojanov, okres Svitavy (565 m.n.m.) a rozchoval původní genetický materiál dovezený z Rakouska ( z Lunz am See ) včetně matek Singr a další linie včely Kraňské z Výzkumného ústavu včelařského v Dole.

V červenci 1999 se stal vlastníkem části podniku původního názvu Bednářské a včelařské družstvo v Modřicích a znovu otevřel včelařskou prodejnu v Brne na ulici Novobranská pod firmou Petr Vydra- Včelařství . Firma zpracovává všechny včelí produkty (mimo včelího jedu) tj. med, pyl – pergu, propolis, vosk, mateří kašičku, které dodává do obchodní sítě v České republice a taktéž jimi zásobuje vlastní včelařskou prodejnu v Brně.

Konstrukce – výroba včelařských i jiných potřeb

Včelařství Petr Vydra se zabývá nejen prodejem všeho dobrého co nám včely přináší, ale i konstrukcí a výrobou včelařských potřeb, kde z vlastní produkce mohou nabídnout úly typu VYDRA – tenkostěnný nástavkový úl. Úl se skládá v základní verzi ze 3 nástavků o 11 rámcích, univerzálního dna, stropu, uteplívky a víka. Dodávají všechny druhy rámkových přířezů i s možností výroby na zakázku podle předloženého vzoru. Toto je jen malý výčet výrobků včelařských a jiných potřeb, které vyrábí (jako například lisy na ovoce litinové 20l apod.). Celý výčet potřeb pro včelařské účely a práce s tím související je možné vidět ve včelařské prodejně v Brně, Novobranská 8.

Služby včelařům a včelí produkty

Med obsahuje spoustu kyselin, bílkovinných a minerálních látek, vitamínů a antioxidantů. A právě antioxidanty jsou z mého pohledu nejzajímavější, protože posilují imunitní systém. Člověku ale pomáhají opravdu všechny produkty, při motání svíček z vosku oceňuji, jak zjemní moje ruce, a propolis je báječný na hojení drobných ranek i na afty.

Včelařství Vydra nabízí výkup vosků, propolisu, pylu i medu. Vše na prodejně v Brně. Nabízí také prodej včelích matek. Produkované matky jsou přirozeně pářené s maximálním důrazem na mírnost, včasný rozvoj včelstev, minimální bod rojivosti, maximální medný výnos. Každoročně jsou ze stanice expedovány stovky oplozených matek, jak do oblastí České Republiky tak do zahraničí 

Soudní znalectví

V červnu r. 1993 byl pan Petr Vydra jmenován Krajským soudem v Brně soudním znalcem v oboru zemědělství, odvětví včelařství. Je znalcem v oboru Ekonomika, odvětví ceny a odhady se specializací oceňování včelstev, včelínů, včelařského zařízení a škod na včelstvech. Kde každoročně provádí znalecké posudky na škody vzniklé při přírodních katastrofách na včelařských zařízeních, při nemocech kde vznikla škoda chovateli včelstev (mor plodu apod.). Dále při ztrátách – krádežích a vloupáních do včelařských objektů. Při úmrtí  – zjištění hodnoty stávajícího stavu a majetku. Zpracovává znalecké posudky při sousedských vztazích, které by mohly být časem narušeny díky špatnému výkladu zákona a chovu včelstev. Za tímto účelem zpracovává pan Vydra též posudky pro jednání na Obecních úřadech, Městských úřadech a soudech.


Kontakty

Kounicova 13/69
Brno
602 00

736745006
vydra.vcelarstvi@centrum.cz
www.vydra-vcelarstvi.cz


Provozní doba

Po – Pá  8.30 – 17.00


Klíčová slova

Brno, med, medy, Novobranská, Orlí, potřeby, prodej, pyl, včela, včelařské, včelařské potřeby, včelařské potřeby Brno, včelařství Brno, včelí matky, včely, úl